Vijesti iz sporta

Lejla Tanović i Rocio Del Alba osvojile drugo mjesto na UCI S2 Costa Blanca utrci

Najuspješnija bh. biciklistkinja Lejla Tanović i najbolja španska biciklistkinja Rocio Del Alba Garcia Martinez takmičarka BH Templo tima, osvojile su drugo mjesto na timskoj etapnoj utrci Costa Blanca kategorije UCI S2. Pobjedu je odnio par koji čini belgijanka Michiels Githa trenutno rangirana na 7. mjesto svjetske biciklistčke ranking liste i australijanka Mcconnell Rebeca trenutno rangirana na 4. mjesto svjetske ranking liste. Reprezentativke Estonije upotpunile su podiji osvojivši treće mjesto, Janika Loiv koja zauzima 13. mjesto na svjetskoj ranking listi i Greete Steinburg kao 95. biciklistkinja svijeta.

Na jednoj od najsprestižnijh utrka u Evropi koja se vozila u četiri etape nastupilo je ukupno preko 900 takmičara, dok su najbolji osvojili UCI bodove koji se boduju za plasman na Olimpijske igre u Tokio.

„Rocio i ja smo se slagali savršeno i svakog trenutka smo bile podrška jedna drugoj. Pokazale smo pravi timski duh kakav je potreban za osvajanje drugog mjesta pored ovako zahtjevne konkurencije. Etape su bile tehnički i fizički veoma izazovne što je bila sjajna priprema za ostatak sezone. Iako je ostalo još dosta do glavnog dijela sezone izuzetno sam zadovoljna svojom formom i pokazanim na utrci.“, rekla je Lejla tanović.

Lejla Tanović i njena partnerka Rocio Del Alba su na sve četiri etape zauzele drugo mjesto kao i u generalnom plasmanu što im je donijelo po 70 UCI bodova. Najinteresantnija etapa za gledaoce i najuzbudljivija za takmičare bila je etapa koja se vozila prema Sierra Geladi na jednom od najtežih uspona u Evropi.

„Lejla i Rocio su vozile iskusno i uspjele su izbjeći ozbiljnije padove ili tehničke probleme. Lejla je još jednom svojim vožnjama pokazala da se može nositi sa najboljima na svijetu, i siguran sam da ćemo do kraja sezone zabilježiti sjajne rezultate. Nakon samo nekoliko dana odmora čeka nas još jedan blok priprema za predstojeću sezonu“, rekao je selektor reprezentacije Amar Njemčević.

Naredna utrka za našu takmičarku je XCO Chelva kategorije UCI C1 koja se također održava u Španiji, a nakon toga starta sa pripremama za etapnu utrku UCI S1 Grand Prix Banja Luka na kojoj je prošle godine naša takmičarka odnijela pobjedu.