Autor Tema: Nadogradnja bicikla  (Posjeta: 114 vremena)

odin
*

• Početnik na forumu sa 1 postova

Nadogradnja bicikla
« u: 12.06.2019 u 23:23 »
Pozdrav svima

Skoro sam uzeo polovan MTB s alu ramom BTWIN Rockrider 340. Prije toga sam imao neki cestovni bicikl i oba su imala istu (najnizu opremu) sto se mjenjaca tice, tj Tourney, ali MTB daleko bolje se ponasa u svim situacijama. Volio bih na njemu promijeniti neke stvari, ali nista pretjerano, od toga bih htio zamjeniti slijedece, pa molim za neke savjete, smjernice...

- Mjenjaci i rucice mjenjaca. Malo visa oprema npr Alivio, ne mora biti najbolja. Rucice mjenjaca su one sto se okrecu, ali bih vise volio imati one shiftere na klik, a i sami mjenjaci mi se cine dotrajali. Vjerovatno treba i kasetu mijenjati, zbog visih stepena prenosa.
- Amortizeri na viljusci, nemam suspenziju na sredini. Ove dvije prednje skripe, da li ih je pametno mijenjati uopste ili samo podmazati?
- Kocnice. Trenutno su one standardne, v-brakes lijeva cvili pri jacem stiskanju. Da li su disk kocnice bolji izbor?
- Vanjske gume. Zadnju treba mijenjati, jer se potrosila, pa ne bi bilo lose odmah i prednju mijenjati. Koji brand preporucujete?

Sta je najbolje uzeti od spomenutog, koji brand, da li novo ili polovno?
Bicikl identicno izgleda kao na slijedecoj slici

Hvala unaprijed
« Zadnja izmjena: 12.06.2019 u 23:27 od odin »