Autor Tema: Odabir bicikla do 1000km  (Posjeta: 540 vremena)

MtbPro
*

• Početnik na forumu sa 7 postova

Odabir bicikla do 1000km
« u: 15.09.2017 u 13:25 »
Ako neko moze da mi pomogne odabrati bicikl do 1000km, volio bi da je nov ali ako nadjete polovan da je kao nov i to dolazi u obzir, jer ne volim toliko polovnjake posto ne znam kako se vlasnih brinuo o njima, ni ti treba li sta raditi itd.. Iz Banja Luke sam, ima radnja Capriolo, ima JosoSport vecinom u ponudi ima Scott i Cube, medjutim do 900km kod njega scott je kao u capriu 9.3, ista oprema.. E sad da li bi preporucili Caprio? posto vidim vecina se ne slaze da je on dobra marka, svi vole provjereno.. Bajs uzimam za manje od mjesec.. visok sam 186, 18g tako da rasti cu jos.. Kontao sam XL ram, i ako mi neki savjetuju L sto mislim da je premalo, cilj 80% drumske voznje i naravno brda po nekada..

dysback
*

Odg: Odabir bicikla do 1000km
« Odgovori #1 u: 15.09.2017 u 14:48 »
Mislim da si ti iedalan kandidat za polovni bicikl.
Pogrešno je kupovati veći bicikl da bi ti valjao kad još narasteš. Vrlo brzo ćeš prelaziti više od 100 km u jednom danu ako ozbiljno budeš vozio. Ako budeš vozio na biciklu neodgovarajuće veličine mogući su problemi sa leđima što u tvojim godinama, dok se još razvijaš, nije baš poželjno.
Također, davanje 1000km za Capriolo (koji nije baš neka renomirana marka, budimo iskreni) nema smisla. Neću ulaziti u to je li stvarno kvalitetan ali 100% sam siguran da će za par godina kad ga poželiš prodati jer ti je postao mali ili želiš neki drugi bicikl (npr cestovni ili bolji) teže prodati i da će izgubiti više na cijeni nego npr cube, giant, specialized, trek ...
Ja bih na tvom mjestu kupio polovan treking ili još bolje cestovni ako misliš ozbiljno voziti. Pokušaj na Piku neko vrijeme tražiti ozbiljnije proizvođače. Njih ćeš, ako su ispravni, bez problema lako prodati za približnu cijenu po kojoj si ih kupio. Svakako prilikom kupnje polovnjaka povedi nekoga tko se razumije kako bi izbjegao dodatne troškove.

tbz
*

• Početnik na forumu sa 8 postova

« Odgovori #2 u: 15.09.2017 u 16:51 »
Ja bih izbjegao Capriolo vjerovatno zbog toga što žena ima negativno iskistvo sa njim. Ona kupila nov Caprilolo, a ja polovan Specialized i porediti se ne mogu koliko je Spec čvršći, moćniji, ljepši, izdržljiviji. Ja sam kupio Specializeda koji je bio star godinu dana i momak nije prešao 200 km sa njim i uvijek bih se prije odlučio za polovnog ali dobro očuvanog polovnjaka nego novo slabije marke biciklo.

Isto kad kupuješ auto, više voliš polovnog ali mladog i dobro očuvanog Mercedesa, Audija ili Volva nego novu Daciu, Fiata ili ALfu.

Što se tiče rama, ti si negdje ne prelazu iz L u XL. Ja sam iste visine, istina stariji od tebe deset godina, i tražio sam isključivo L jer mi je XL baš prevelik i mogu ti reći da mi L odgovara savršeno.

cipa_99

• Zaradio penziju na forumu sa 907 postova

« Odgovori #3 u: 15.09.2017 u 18:08 »
uzet L , lagano se promeni lula guvernala i podigne cic,eventualno pomeri napred

MtbPro
*

« Odgovori #4 u: 16.09.2017 u 00:16 »
uzet L , lagano se promeni lula guvernala i podigne cic,eventualno pomeri napred
A kako da znam da li mi je bolji XL ili L, po cemu? Jer npr na L ramu sic je iznad guvernala a za duge voznje ne znam koliko je ugodno? Dok npr kod XL je sic u ravni sa guvernalom , da li je to ugodnije za duge relacije

MtbPro
*

« Odgovori #5 u: 16.09.2017 u 00:18 »
Mislim da si ti iedalan kandidat za polovni bicikl.
Pogrešno je kupovati veći bicikl da bi ti valjao kad još narasteš. Vrlo brzo ćeš prelaziti više od 100 km u jednom danu ako ozbiljno budeš vozio. Ako budeš vozio na biciklu neodgovarajuće veličine mogući su problemi sa leđima što u tvojim godinama, dok se još razvijaš, nije baš poželjno.
Također, davanje 1000km za Capriolo (koji nije baš neka renomirana marka, budimo iskreni) nema smisla. Neću ulaziti u to je li stvarno kvalitetan ali 100% sam siguran da će za par godina kad ga poželiš prodati jer ti je postao mali ili želiš neki drugi bicikl (npr cestovni ili bolji) teže prodati i da će izgubiti više na cijeni nego npr cube, giant, specialized, trek ...
Ja bih na tvom mjestu kupio polovan treking ili još bolje cestovni ako misliš ozbiljno voziti. Pokušaj na Piku neko vrijeme tražiti ozbiljnije proizvođače. Njih ćeš, ako su ispravni, bez problema lako prodati za približnu cijenu po kojoj si ih kupio. Svakako prilikom kupnje polovnjaka povedi nekoga tko se razumije kako bi izbjegao dodatne troškove.
==
Meni je jedini problem preko pika naci nekoga ko je iskren, il nadjes lika iz uvoza koji prodaje i uljepsa ga na prvu, ili nadjes likove koji se rjesavaju stare robe pod izgovorom nemam ga gdje drzati.. Tesko je naci a da nema ulaganja.. opet ako neko ima preporuku da zna prodavaca nekoga koji je 100% provjere, tu sam

MtbPro
*

« Odgovori #6 u: 16.09.2017 u 00:19 »
Ja bih izbjegao Capriolo vjerovatno zbog toga što žena ima negativno iskistvo sa njim. Ona kupila nov Caprilolo, a ja polovan Specialized i porediti se ne mogu koliko je Spec čvršći, moćniji, ljepši, izdržljiviji. Ja sam kupio Specializeda koji je bio star godinu dana i momak nije prešao 200 km sa njim i uvijek bih se prije odlučio za polovnog ali dobro očuvanog polovnjaka nego novo slabije marke biciklo.

Isto kad kupuješ auto, više voliš polovnog ali mladog i dobro očuvanog Mercedesa, Audija ili Volva nego novu Daciu, Fiata ili ALfu.

Što se tiče rama, ti si negdje ne prelazu iz L u XL. Ja sam iste visine, istina stariji od tebe deset godina, i tražio sam isključivo L jer mi je XL baš prevelik i mogu ti reći da mi L odgovara savršeno.
Hvala, da razumjem ali zeni ste uzeli caprio do neke manje cjene pretpostavljam? Jer nije isto 400km i 1000km, ako razumjete a opet mozda i grijesim.. Npr 9.4 verzija ima deore opremu sto spada u poluprofesionalnu

tbz
*

« Odgovori #7 u: 18.09.2017 u 12:07 »

Hvala, da razumjem ali zeni ste uzeli caprio do neke manje cjene pretpostavljam? Jer nije isto 400km i 1000km, ako razumjete a opet mozda i grijesim.. Npr 9.4 verzija ima deore opremu sto spada u poluprofesionalnu

Istina, nije to neki bicikl preko 1000 maraka pa da možeš očekivati nešto spektakularno, ali ne mogu shvatiti kako na novom biciklu od samog početka možeš imati toliko problema. Baš imam negativno iskustvo.

Namik

• MTBA član
  • Prekaljeni forumaš sa 457 postova

« Odgovori #8 u: 18.09.2017 u 15:05 »
Mislim da je to vise problem zbog mehanicara nego do samih dijelova, ali u to ne bih ulazio.

Nije ok govoriti da recimo Capriolo smece a GT super ili jos bolje da je x marka losa a y bezveze jer svi imaju iste dijelove. Isto kao sto je AMD i Intel a svi koriste njihove procesore (poredjenja radi) tipa HP, Dell, Lenovo itd. tako i ovdje svi imaju shimano ili sram masinice, pogon itd.
Praskozorje češlja staklo umiljatim nogavicama, a naročito od mrkve!

tbz
*

« Odgovori #9 u: 18.09.2017 u 17:09 »
Ko god ıma problem npr. sa Seatom, niko nece reci da ima problem sa VW motorom nego sa Seatom. Tako je isto i sa ovim. Skoro sa svime ima problema, od pogona, masinice, pa do amortizera.

vsasa
*

• Početnik na forumu sa 2 postova

« Odgovori #10 u: 23.09.2017 u 01:08 »

Istina, nije to neki bicikl preko 1000 maraka pa da možeš očekivati nešto spektakularno, ali ne mogu shvatiti kako na novom biciklu od samog početka možeš imati toliko problema. Baš imam negativno iskustvo.

Ja sam ove godine uzeo 9.2 Capriolo i jako sam zadovoljan, nakon prvih 300 km odrađeno zatezanje, redovan servis i sada evo već 1000 km nikakvih problema.
Ako ćemo iskreno treba govoriti u cjenovnim rangovima. Znači nije ok porediti neki Specialized koji regularno košta 2000 KM sa nekim prosječnim biciklom od 300-400 KM :) Zar ne.
Između ostalog to što na biciklu plaćamo je ram, a oprema kao oprema ona je tu u rangovima, tako da i Capriolo 9.4 ili 9.5 nisam siguran sadrži Deore itd...
Nije mi jasno zašto kada nekome kažeš Capriolo odmah krenu ti kiseli pogledi i ružni komentari !?? Sasvim legitiman bike.

ZemoBa
**

• Uhodava se na forumu sa 47 postova

« Odgovori #11 u: 23.09.2017 u 15:24 »

Ja sam ove godine uzeo 9.2 Capriolo i jako sam zadovoljan, nakon prvih 300 km odrađeno zatezanje, redovan servis i sada evo već 1000 km nikakvih problema.
Ako ćemo iskreno treba govoriti u cjenovnim rangovima. Znači nije ok porediti neki Specialized koji regularno košta 2000 KM sa nekim prosječnim biciklom od 300-400 KM :) Zar ne.
Između ostalog to što na biciklu plaćamo je ram, a oprema kao oprema ona je tu u rangovima, tako da i Capriolo 9.4 ili 9.5 nisam siguran sadrži Deore itd...
Nije mi jasno zašto kada nekome kažeš Capriolo odmah krenu ti kiseli pogledi i ružni komentari !?? Sasvim legitiman bike.
Pa iskreno ne znam da li ima razlika izmedju caorioli 9.4 koji ima deore i neki brend koji ima istu opremu, da li je jedna sklapana tu i tu a druga tu i tu ili je to sve od istog proizvodjaca sto bi znacilo da nema razlike u kvaliteti