Autor Tema: Rakitnica-Dujmovići  (Posjeta: 194 vremena)

tbz
*

• Početnik na forumu sa 8 postova

Rakitnica-Dujmovići
« u: 13.09.2017 u 11:55 »
Pozdrav raja,

budući da nisam vidio ovu temu, odlučio sam da je otvorim i pitam da li je ko išao dionicu Dujmovići-Rakitnica? Ukoliko jeste, kakva su iskustva, kakva je staza (koliko sam uspio istražiti većinom je asfalt), isplati li se potrošiti dan vikenda na ovu turu? Kolika je visinska razlika?

Svaka informacija i lično iskustvo je dobrodošlo.

Unaprijed hvala!

meri

• MTBA član
  • Zaradio penziju na forumu sa 1299 postova

Odg: Rakitnica-Dujmovići
« Odgovori #1 u: 13.09.2017 u 22:06 »
Zavisi sta zelis od ture. Ta dionica Dujmovici-Rakitnica je nekad radjena kroz nekakav "projekat", cini se samo da neko uzme lovu. Inace je prilicno besmislena. Naime, ako je start iz Dujmovica pa do tamo dolazis autom a ne biciklom iz Sarajeva, smijesno je voziti se do Rakitnice i nazad istom trasom. S druge strane, ako ces pedalati do Dujmovica postoji mnogo zanimljivijih dionica od tog kraka ka Rakitnici. Definisi koliko kilometara zelis voziti pa onda mozes probrati nekoliko staza na tom podrucju. Ako zelis kracu turu, onda ti je to Sabici-Rakitnica-Pijevac-Sinanovici-Sabici. To je lagana tura koju voze pocetnici, duga dvadesetak kilometara. Ako zelis nesto duze, onda imas krug: Babin do-Bijele vode (skretanje kod kamenoloma lijevo)-Dujmovici-Babin do. To je nekih pedesetak kilometara. Obje trase misli da imaju mapirane u bazi staza na ovom portalu.
Kada ostarim zelim da pricam sta sam radio u zivotu, a ne sta sam zelio da radim!