Autor Tema: Ebay- Da ili Ne?  (Posjeta: 1000 vremena)

ZemoBa
**

• Uhodava se na forumu sa 47 postova

Ebay- Da ili Ne?
« u: 12.09.2017 u 10:01 »
Da li kupovati opremu za bajk na ebay? (Torvice,budone,ciklokompjutere itd.. kineske stvari) Ili uzeti kod nas markiranu robu? Sa tim da na ebay izadje 50e gomila opreme sa vise izbora, dok kod nas izadje 100e manje opreme ali mozda 'kvalitetnije' Uzeti cu primjer, Sigma mjerac kod nas 50km wireless, na ebay 20km mnogo elegaantnijeg izgleda sa vise mogucnosti itd..

Shelby

• Administrator
  • Zaradio penziju na forumu sa 742 postova

Odg: Ebay- Da ili Ne?
« Odgovori #1 u: 12.09.2017 u 13:57 »
Odma da ti kazem, nema tog kineskog uredjaja da ce biti pouzdan kao Sigma, a o kvaliteti izrade da ne pricamo. Neke stvari je dobro kupiti sa ebaya ali neke i nije, recimo ta jeftina elektronika danas radi/sutra ne radi/prekosutra radi, odjeca je krojacka lutrija, bidoni su od Bogzna kakve plastike, jeftini karbonski dijelovi su prijetnja po zivot itd... ima mnogo primjera koji imaju tako neke fundamentalne mane i za koje se onda ne isplati davati pare bez obzira na nisku cijenu.
Mada sa druge strane se mogu ubosti pristojni dijelovi tipa drzaca za bidon, sarafa, kvalitetnijih karbonskih siceva/sticni, sajbi za pogon, torbica, raznoraznih sitnica...
Scott Scale 50 Custom

Mountain biking!
Because for football, basketball and tennis you only need one ball.

Heisenberg
*

• Početnik na forumu sa 11 postova

« Odgovori #2 u: 17.09.2017 u 00:16 »
Iz ličnog iskustva bih preporučio kupovinu preko interneta, ne mora to biti ebay imaš još puno stranica za prodaju.Ja konkretno najviše kupujem sa GearBesta zatim Banggoda,AliExpressa itd..Do sad sam kupio skoro svu dodatnu opremu osim ciklokompjutera jer ipak je Sigma zakon.Sve što vidiš na piku to ti sve preprodaja i kina, zašto bi neko zarađivao na tebi kad istu stvar možeš kupiti 70% jeftinije.
Primjer, dvije torbice sam platio 12KM, prednja za ram i zadnja ispod sica, cijena iste prednje torbice kod nas je 25 km, a zadnje oko 10KM.

Nexus

• Zaradio penziju na forumu sa 803 postova

« Odgovori #3 u: 17.09.2017 u 22:16 »
ako kupujete preko online stranica, evo moj referal link preko kojeg se registrujete i svi imaju korist
https://www.ebates.com/r/BERBIC6?eeid=28187

Fazon je da se registrujete, aktivirate sve sto treba i oni vam daju popust na mnogim internet prodavnicama
Provjereno radi...malo po malo skupi se ako se često kupuje...svi popusti se evidentiraju trenutno i idu na vas acount, a nakon par mjeseci se isplacuju na vas paypal

bilo bi mi dragoda koristite moj link prek okojeg ćete se registrovati
https://www.ebates.com/r/BERBIC6?eeid=28187

Nanda1234

• Buduća nada foruma sa 163 postova

« Odgovori #4 u: 19.09.2017 u 22:15 »
Na eBay je ok uzimati manje stvari, torbice, sitni alat pa cak i odjecu ( i uzeti u obzir da je potrebno uzeti bar dva broja vecu odjecu), čak sam i mjenjače uzimao do 30% jeftinije, ipak veće stvari je jeftinije i sigurnije kupovati lokalno. eBay je ipak od svih online trgovina najsigurniji i najpovoljniji.

nedimbih

• Zaradio penziju na forumu sa 574 postova

« Odgovori #5 u: 02.10.2017 u 19:41 »
treba znat potrefit na ebay-u
rockbros recimo ima dobrih i povoljnih proizvoda
ja sam uzimo pedale od njih i pravo su dobre. mene su izasle 35KM a da sam to uzimo u prodavnici ovdje, taj kvalitet bi bio oko 100KM

faketowsky
**

• Uhodava se na forumu sa 54 postova

« Odgovori #6 u: 20.11.2017 u 23:55 »
Da ne otvaram novu temu pitao bih ovdje
Koje plocice da uzmem za svoje kocnice Tektro Draco 2 ?

megajaxx

• Prekaljeni forumaš sa 347 postova

« Odgovori #7 u: 27.11.2017 u 21:38 »
e bay definitivno da

uzimao sam dosta stvari za biciklo i prezadovoljan sam..

guvernal, lula, gripovi, cak i bottom bracket
i am Specialized !