Autor Tema: Odabir bicikla  (Posjeta: 967 vremena)

haribo
*

• Početnik na forumu sa 4 postova

Odabir bicikla
« u: 09.08.2017 u 20:19 »
Pozdrav, visok sam 184cm, oko bicikala se slabo razumijem, zelim biciklo korisiti za rekreativne svrhe, neka bude cijene do 400KM, ako moze da mi neko predlozi neki brend i na sta da opratim paznju.

Unaprijed hvala!

dysback
*

• Početnik na forumu sa 7 postova

Odg: Odabir bicikla
« Odgovori #1 u: 10.08.2017 u 10:42 »
Pozdrav, visok sam 184cm, oko bicikala se slabo razumijem, zelim biciklo korisiti za rekreativne svrhe, neka bude cijene do 400KM, ako moze da mi neko predlozi neki brend i na sta da opratim paznju.

Unaprijed hvala!
400 km je malo za pristojan nov bicikl. Probaj tražiti polovno po piku. Ako ti se ne žuri možeš naći pristojan bicikl za te novce. Ne bi bilo loše da povedeš nekoga sa iskustvom jer polovna bicikla mogu imati kvarove koji su dosta skupi. Pogledaj Nakamure u Intersportu, na sniženju može biti modela jeftinijih od 500 km. Nemoj kupovati bicikle koji sw prodaju po prodajnim centrima, to je smeće koje nećeš moći popraviti kada se pokvari.
Druga bitna stvar je vrsta bicikla. Ako često voziš u prirodi i po makadamu onda uzmi MTB. Ako voziš uglavnom po asfaltu onda ti je najbolji Treking. Ako želiš voziti samo duge ture po otvorenoj cesti bez makadama onda ti je najbolji cestovni. Postoje i gradski ... . Malo proguglaj.
Što se tiče veličine, ona je dosta bitna. Postoje tablice i formule kojima se određuje veličina bicikla za svaku vrstu ali nemoj nikad kupovati biciklo dok ne probaš odgovara li ti.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

« Zadnja izmjena: 10.08.2017 u 16:32 od dysback »

haribo
*

dysback
*

• Početnik na forumu sa 7 postova

« Odgovori #3 u: 10.08.2017 u 16:29 »
Za 400 može bolje polovno. Nešto ovako (mislim da se može spustit do 50 KM ako ti nije daleko)

https://www.olx.ba/artikal/25980492/biciklo-gt/

haribo
*

« Odgovori #4 u: 10.08.2017 u 16:57 »
nije mi daleko al sa razmisljam uzet biciklo bez diskova. w9nk.gif

diamant

• Prekaljeni forumaš sa 474 postova

« Odgovori #5 u: 11.08.2017 u 15:13 »
imaš pp

REMB

• Buduća nada foruma sa 98 postova

« Odgovori #6 u: 12.08.2017 u 00:48 »
Za 400km mozes puno bolje od onih tvojih prijedloga..
onaj primjerak sto je jedan forumas ponudio treba da ti buds urnek (nesto nak).
I da, kad vec kupujes za tu sumu nek budu i disk kocnice, nije to tak kvarljivo kako se misli.

meri

• MTBA član
  • Zaradio penziju na forumu sa 1299 postova

« Odgovori #8 u: 13.08.2017 u 11:38 »
Od ova cetiri cini se najpovoljnija opcija ovaj Specialized jer fakat izgleda ko nov.
Kada ostarim zelim da pricam sta sam radio u zivotu, a ne sta sam zelio da radim!

REMB

• Buduća nada foruma sa 98 postova

« Odgovori #9 u: 13.08.2017 u 20:20 »
Vjeruj da je svaki od ponudjenih podobro preskup.