Autor Tema: Problem sa zadnjom gumom  (Posjeta: 3255 vremena)

markocosiic
*

• Početnik na forumu sa 5 postova

Problem sa zadnjom gumom
« u: 19.06.2017 u 01:36 »
Danas sam uocio da mi zadnja guma nije centrirana te nije pricvrscena najbolje (ljulja se lijevo desno), pa je li mi moze netko reci u cemu bi mogao biti problem ?

lemon

• Buduća nada foruma sa 231 postova

Odg: Problem sa zadnjom gumom
« Odgovori #1 u: 19.06.2017 u 18:44 »
Ako je do gume, ako nije do felge. Skini gumu i ponovo je postavi, napusi na tvoj odredeni pritisak.
-Ostali problemi ako nije do gume:
Potroseni lezajevi unutar nabe/nable , kriv tocak.

reha
*

• Početnik na forumu sa 12 postova

« Odgovori #2 u: 19.06.2017 u 19:40 »
Ako je doslo do krivljenja tocka zbog nezgodnog udarca ili cega vec, onda je dovoljno centrirati ga, ako ne znas sam i nemas onaj alat za zice, tjeraj u servis. Ali ti kazes da sam tocak ima lufta lijevo desno znaci moze biti kao sto kolega rece problem sa lezajevima, ili ti se opustio/odvrnuo mehanizam koji osigurava tocak

tbz
*

• Početnik na forumu sa 8 postova

« Odgovori #3 u: 07.09.2017 u 15:51 »
Ne bih da otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja, pa kontam da je ova tema najbliža. Naime, kada se spuštam sa biciklom niz asfalt ili makadam i kočim, osjetim da mi se prednji točak počne tresti (što veća nizbrdica i jače kočenje, to više trese). Kao da preskače na nekom mjestu, ili ima lufta.

Uglavnom, mislio sam da treba malo dotegnuti i uradio sam to, ali nije bilo do toga, očigledno je nešto drugo u pitanju. Da li je ko imao sličan problem i koje su vaše preporuke?

Shelby

• Administrator
  • Zaradio penziju na forumu sa 739 postova

« Odgovori #4 u: 08.09.2017 u 12:37 »
Do kocnice ti je. Neravnomjerno koci i onda ti vibrira prednji kraj. Pokusaj da dobro ocistis/odmastis pakne i rotor, ne bi skodilo i da osmirglas.
Scott Scale 50 Custom

Mountain biking!
Because for football, basketball and tennis you only need one ball.

tbz
*

• Početnik na forumu sa 8 postova

« Odgovori #5 u: 08.09.2017 u 17:01 »
Do kocnice ti je. Neravnomjerno koci i onda ti vibrira prednji kraj. Pokusaj da dobro ocistis/odmastis pakne i rotor, ne bi skodilo i da osmirglas.

Onda cu kad budem mijenjao ulje i to odraditi. Hvala na odgovoru