Autor Tema: Biciklom u voz? Mostar - Sarajevo  (Posjeta: 620 vremena)

Armin

• Buduća nada foruma sa 94 postova

Biciklom u voz? Mostar - Sarajevo
« u: 29.05.2017 u 12:17 »
Pozdrav,

je li neko skoro isao odnosno zna li moze li se biciklom uci u voz u Mostaru, za Sarajevo. Tacnije, radi se o tri bicikla.
Citao sam opcije za zadnji vagon i sl, ali me interesuje je li to realno ili fifty-fifty

LP

jataja
*

• Početnik na forumu sa 12 postova

Odg: Biciklom u voz? Mostar - Sarajevo
« Odgovori #1 u: 30.05.2017 u 15:16 »
Vozio sam se ja iz Konjica do Sarajeva vozom i nije bilo nikakvih problema, samo ce te neko uputiti gdje da ubacite bicikla

valter

• Buduća nada foruma sa 196 postova

« Odgovori #2 u: 31.05.2017 u 21:59 »
jos da je aktivna linija iz Mostara...

dzine
*

« Odgovori #3 u: 31.05.2017 u 22:34 »
Ako mozes izbjegni povratak nedjeljom iz Mostara za Sarajevo posto zna biti guzva. Prije par godina sam doslovno na jednoj nozi putovao

jataja
*

« Odgovori #4 u: 02.06.2017 u 16:35 »
jos da je aktivna linija iz Mostara...

Zaboravih napomenuti da je to bilo prije 3 godine :)

Shelby

• Administrator
  • Zaradio penziju na forumu sa 722 postova

« Odgovori #5 u: 02.06.2017 u 17:07 »
Valter rekao, voz ne ide prema Mostaru jer se pruga renovira. Kad ce proradit niko nema pojma.
Scott Scale 50 Custom

Mountain biking!
Because for football, basketball and tennis you only need one ball.

Strasni1981
*

• Početnik na forumu sa 27 postova

« Odgovori #6 u: 03.06.2017 u 04:32 »
Pokušaj sa autobusom, prijatelj i ja smo se vratili iz Mostara autobusom. A da bi bio siguran, dan ranije vidi red vožnje ili nazovi autobusku stanicu i pitaj. Nama niko nije pravio problem, bicikla u box platili neku mizeriju za bicikla i naravno karte za nas dvojicu.

reha
*

« Odgovori #7 u: 16.06.2017 u 21:56 »
Meni se cini da sam gledao na TV-u neki dan da je pusten Talgo voz ali ne znam tacno da li ide do Mostara, mada mislim da ide. Napravili su sistem da voz ide do nekog mjesta a odatle se presjeda na bus koji ide do Neuma/Ploca. Ako laze TV onda i ja vas slagah  :D

Shelby

• Administrator
  • Zaradio penziju na forumu sa 722 postova

« Odgovori #8 u: 16.06.2017 u 23:13 »
Ja danas isao vozom za Mostar, sezonska linija Sarajevo - Capljina, u 7 ujutro polazak. Vagoni jesu Talgo i glajnc novi su, unutra je sve sredjeno i moderno i cisto sumnjam da ce dopustiti bicikle.
Scott Scale 50 Custom

Mountain biking!
Because for football, basketball and tennis you only need one ball.

reha
*

« Odgovori #9 u: 17.06.2017 u 12:12 »
E steta, nadam se da postoji neka solucija da se ubaci bajk.

Treba zakaciti jedan ovakav vagon  :D

mickey

• MTBA član
  • Uhodava se na forumu sa 66 postova

« Odgovori #10 u: 22.06.2017 u 14:51 »
Željeznice Federacije Bosne i Hercegovine obavještavaju javnost da će od četvrtka, 08. juna 2017. godine, ponovo u redovan putnički saobraćaj biti uvedeni brzi putnički voz  Sarajevo- Čapljina-Sarajevo sa polaskom u 16:26 sati iz Sarajeva za Čapljinu i lokalni putnički voz Sarajevo-Konjic-Sarajevo sa polaskom u 15:49 sati iz Sarajeva za Konjic.

Redovni brzi voz iz Čapljine će polaziti svakog jutra u 05:52 sati, a u Sarajevo će stizati u 08:32 sati. Iz Sarajeva prema Čapljini, polazak voza je u 16:26 sati, a u Čapljinu će stizati u 19 sati. U narednim danima, lokalni voz iz Konjica će polaziti svakog jutra  u 05:19 sati, a u Sarajevo će stizati u 06:42 sati, dok je iz Sarajeva prema Konjicu  polazak voza u 15:49 sati, a u Konjic će stizati u 17:12 sati.

Dana 15.06.2017. godine  uvodi se u saobraćaj sezonski brzi putnički voz broj 1722/1723 na relaciji Sarajevo- Čapljina- Sarajevo, koji u stanici Čapljina ostvaruje vezu na autobusku linijiu autobusima Autoherc d.o.o  Grude,  za  pravac Neum i Makarsku sa sljedećim vremenima polaska/dolaska i usputnim stajanjima:

Relacija                 Vrijeme polaska iz Čapljine             Vrijeme dolaska U Neum    
 Čapljina - Neum         10 sati i 15 minuta    11 sati i 20 minuta

Prihvat i iskrcaj putnika u Neumu će biti na stajalištu „Magistrala“ u ulazu u Neum sa magistralnog puta Opuzen – Neum.

Cijena vozne karte autobusom na relaciji Čapljina -Neum iznosi............. ....6,00 KM

Ukupna cijena vozne karte (voz+ autobus) Sarajevo- Neum iznosi.............20,30 KM

Cijena povratne karte autobusom na relaciji Čapljina-Neum iznosi............10,00 KM

Ukupna cijena povratne vozne karte (voz+autobus) Sarajevo- Neum..........33,30 KM

http://www.zfbh.ba/zfbhbax/index.php

mickey

• MTBA član
  • Uhodava se na forumu sa 66 postova

« Odgovori #11 u: 01.07.2017 u 12:42 »
Putnički voz Zenica - Sarajevo polazi u 04:54 sati sa dolaskom u Sarajevo u 06:39 sati. Putnici iz ovog voza moći će ostvariti vezu na voz koji saobraća na relaciji Sarajevo – Čapljina sa polaskom iz Sarajeva u 07:01 sati i dolaskom u Čapljinu u 09:35 sati.

Putničkim vozom na relaciji Čapljina – Sarajevo sa polaskom iz Čapljine u 19:25 sati i dolaskom u Sarajevo u 21:59 sati, putnici će moći ostvariti i vezu na voz Sarajevo – Zenica i to sa polaskom iz Sarajeva u 22:24 sati i dolaskom u Zenicu u 00:09 sati od 05.07.2017. godine.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjan-sve-cesce-koriste-voz-za-putovanje-prema-jugu-bih-uskoro-i-linija-za-banju-luku/170701015#10