Autor Tema: Cyclocross bicikl kupovina - da ili ne?  (Posjeta: 545 vremena)

Srdjan007
**

• Uhodava se na forumu sa 34 postova

Cyclocross bicikl kupovina - da ili ne?
« u: 19.04.2017 u 22:28 »
Pozdrav svima!
Prije par godina ovaj forum je okupljao (cini mi se) dosta vise ljudi nego sada ali nadam se da ce se naci neko da mi da savjet :)

Ovako, vozim kao i vecina nas MTB (26"), i javila mi se zelja da pored mtb-a kupim i neki cestovnjak. Znaci rekreativna namjena, ture 50-100km.
E sad gledajuci na nase puteve a i vozace, razmisljao sam o cyclocross biciklu. Vozim asfaltom, naidje mi neki kamion, udari po svireni, tjera me na prosirenje i  makadam pored puta, ne znam kako bih se snasao sa  klasicnim cesovnjakom (posebno jer sam pocetnik u toj vrsti biciklizma).

Zanima me vase misljenje koliko je kupovina takvog bicikla pametan potez tako da kazem? Da li neko vozi takav bicikl? Sta je razlika od cestovnjaka osim guma?
Na nekim stranim forumima kazu da su cyclocross odlicni, neki kazu da nisu nista brzi od klasicnog MTB-a (29") , neki ovako neki onako..

Hvala unaprijed!

cipa_99

• Zaradio penziju na forumu sa 900 postova

Odg: Cyclocross bicikl kupovina - da ili ne?
« Odgovori #1 u: 22.04.2017 u 01:53 »
Sve zavisi od modela koji kupiš,ako bi da praviš ture od 50-100km ,preporučio bih ti cestovnjaka,nisu oni od plastike da kad te neko stjera na malo makadama da ti se pokvari ;) samo ga trebaš održavat i tjt ;),kad bi znao šta sve ljudi rade sa cestovnim biciklima i opet ostanu u prvobitnom stanju ;)
ali vidim ti si već zagrizao da kupis ciklicross

Srdjan007
**

« Odgovori #2 u: 27.04.2017 u 11:46 »
nisam zagrizao za ciklokros, samo zelim cuti misljenje da li ih voze i tako da kazem obicni ljudi, ili sluze samo za takmicenja. Ima li razlike u geometriji u odnosu na klasicni cestovni bicikl?

cipa_99

• Zaradio penziju na forumu sa 900 postova

« Odgovori #3 u: 27.04.2017 u 15:44 »
naravno da ima razlike,al tebe to ne treba zanimat,za tebe ide cestovno ;)

Srdjan007
**

« Odgovori #4 u: 27.04.2017 u 20:29 »
ima li jos neko nekakav prijedlog, savjet?