Autor Tema: Ruta, mapiranje rute i uređaj za mapiranje ?  (Posjeta: 2306 vremena)

Dino.B
**

• Uhodava se na forumu sa 70 postova

Ruta, mapiranje rute i uređaj za mapiranje ?
« u: 03.05.2014 u 03:06 »
Pozz raja, nadam se da nisam "fulnuo" podforum ...

Naime, danas sam vozio rutu, kraću ali meni natprosječno zahtjevnu, gdje sam po prvi put pokušao mapirati istu mobilnim uređajem.

- Radi se o telefonu Nokia Lumia 520 (Windows Phone 8 - Balck Update).
- Aplikaciju koju sam korisitio: Cycle Master (WP8)

Ruta je kružnok toka ali nisam na vrijeme krenuo bilježiti istu pa je to isplao ovako: LINK ZA PREGLED RUTE

Mene zanima sljedeće:

- Kada približite mapu na prethodnom linku, obilježena ruta ne ide baš precizno uz put, nego je negdje malo niže, negdje malo više i sl. Da li je to normalno? ... ili postoje apps za WP8 koje bolje rade posao ili je čak to do mobilnog uređaja?
- Navedena aplikacija je meni jako dobra i jednostavna, ali da li neko od vas WP8 korisnika zna za bolju?
- Stranicu na kojoj je prikazana ruta (everytrail) sam googlanjem pronašao i bez razmišljanja iskoristio....  da li postoji bolja?

eto to je to... kiša je padala skoro čitavim putem pa možda imam malo loše vrijeme :P hehehe a,
evo i kako je to izgledalo nakon vožnje ...
Vozim: Specialized Hardrock 2011 US (Customized)
RD/FD SRAM X9 (9 speed setup), Hydraulic Disc Brakes Magura MT2 Carbo Tecture

ivaper

• Buduća nada foruma sa 79 postova

Odg: Ruta, mapiranje rute i uređaj za mapiranje ?
« Odgovori #1 u: 03.05.2014 u 10:30 »
Bjezi ti malo ruta,ja neznam da li to moze biti do mobitela ili do programa,ali ja koristim sport tracker i odlicno mi iscrtava,bas kuda idem tako iscrtava. Probaj ovaj program pa vidi kako radi. Pozz

Ademdo

• Buduća nada foruma sa 91 postova

« Odgovori #2 u: 03.05.2014 u 11:38 »
Moze li se tim putem preko Ugosce doci do Repovaca?

VazdaBelaj

• Prekaljeni forumaš sa 411 postova

« Odgovori #3 u: 03.05.2014 u 11:57 »
To što bježi ruta je do GPS singala,tj. preciznosti.
Meni nekada bježi ,nekada ne bježi ili je pola pola.
Kada ubaciš rutu u google maps možeš je pomjeriti cijelu da se poklopi sa putem koliko se sjećam.
« Zadnja izmjena: 03.05.2014 u 11:59 od VazdaBelaj »

Dino.B
**

« Odgovori #4 u: 03.05.2014 u 13:49 »
Moze li se tim putem preko Ugosce doci do Repovaca?

(Žuta ruta na karti)
Mi smo pokušali prošle godine ali kako smo krenuli oko 16 sati nisamo imali mnogo vremena za istraživanje pa samo se vratili oko 20. Na dosta dijelova se put gubi, na par se mjesta mora kroz šumu ići pa i ponegdje se mora bajk pored sebe voziti.... uglavnokm nismo uspjeli do Repovaca...

(Tamnoplava ruta na slici)
Rutom ucrtanom na slici se može 100% jer sam se spuštao iz Repovaca istom.

dio puta Žute rute ;)

Ademdo

• Buduća nada foruma sa 91 postova

« Odgovori #5 u: 03.05.2014 u 14:35 »
Jel ima puno puteva kad se ide preko Repovaca u taj kraj ''Docina'' moze li se zalutati lahko il?

Dino.B
**

« Odgovori #6 u: 03.05.2014 u 17:58 »
Stvarno ne znam za to "Docina". Varijacije ruta koje sam vozio navedenim područijem su:

1. Bradina pa kroz Repovce dalje do Bulatovića pa onda dalje pored Hasanovića u Kralupe pa u Konjic.
2. Drugu je vodio jedan iskusniji biciklista pa nisam nešto baš obraćao pažnju na mjesta. Otprilike ide ovako: Bradina, Repovci, Bitovinja (Martinov grob) pa dalje se spustimo kroz par mjesta uključujući Džaniće, dalje Parsoviće, Budrović polje, Lisičići, ... Konjic

Puteva ima more, dosta njih je napravljeno za drva pa ne vode nigdje al nisu nešto ni dugi. Međutim svugdje okolo imaš malih sela i uvijek možeš lahko doći u neko i pitati za pravac ako se izgubiš. Izvora vode ima dovoljno... Ako nemaš telefon s GPSom uvijek možeš napraviti sliku karte na google maps sa ocrtanom rutom pa staviti na obični telefon da se možeš orijentisati.

Mislim da će ti svi ovdje pomoći da isplaniraš rutu ako te neka konkretno interesuje tako da ti je što lakše se snaći. ;)