Autor Tema: Voznja Vlasic  (Posjeta: 1160 vremena)

ivaper

• Buduća nada foruma sa 79 postova

Voznja Vlasic
« u: 03.10.2013 u 20:28 »
Pozdrav svim clanovima foruma,novi sam tu,Ivan,23 godine. Poceo sam se od prije 2 mjeseca voznju bicikla,strasno mi se svidja po planinama,makadamu i to.
Posto mi je Vlasic blizu,a cujem da ima oko 70km staza,a nisam odavno bio na Vlasicu,moje pitanje je da li jedan pocetnik moze se upustiti u voznju Vlasicem,da li na stazama ima oznaceni putokazi,gdje ici,skrenuti i to? Plan mi je doci autom gore do babanovca,sjesti na bike i okruziti po vlasicu,ali kontam si ocu znati doci opet do auta,eto.

meri

• MTBA član
  • Zaradio penziju na forumu sa 1312 postova

Odg: Voznja Vlasic
« Odgovori #1 u: 03.10.2013 u 21:09 »
Raspitaj se na Babanovcu ili u turistickoj zajednici u Travniku, mozes dobiti kartu sa ucrtanim stazama koje smo radili prije par godina. Koliko znam putokazi jos postoje. Imas nekoliko staza razlicite tezine. Predlazem svakako odlazak do Devecanskih stijena i vrha Paljenik s tim sto moras racunati sa vremenskim (ne)prilikama koje se u ovo doba brzo mijenjaju. Znaci, topla garderoba i ako vidis maglu ne silazi s makadamske ceste, zna biti opasno na Devecanskim stijenama.
Sretno.
Kada ostarim zelim da pricam sta sam radio u zivotu, a ne sta sam zelio da radim!